Warsztaty śpiewu białym głosem.
Pieśni polskie.

Biały głos „open voice”, nazywany też naturalnym, jest archaiczną techniką wokalną charakterystyczną dla kultur tradycyjnych Europy środkowo-wschodniej. Przetrwał do dziś, choć już w bardzo niewielkim stopniu, także na polskiej wsi. Starodawne pieśni obrzędowe, taneczne, liryczne czy religijne ożywają i nabierają prawdziwego blasku zaśpiewane białym głosem, czyli tak jak czyniono to przez setki lat.

Warsztaty obejmują pracę z ciałem czyli pracę z oddechem i z rezonatorami, ćwiczenia emisyjne w formie zabaw muzycznych z różnych kultur, co pozwala na pozbycie się fizycznych i psychicznych barier i otwarcie się na swój dany od natury głos; pracę nad repertuarem z różnych regionów Polski, przede wszystkim z Lubelszczyzny , ale też Kurpiów, Mazowsza i Podlasia.
W programie nauka pieśni przeróżnych : lirycznych, ballad, kołysanek, tanecznych, weselnych, które zaleca się do wykonywania na wieczorynkach, pierzaczkach, kapustach oraz dowolnych spotkaniach towarzyskich.
Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które miały już kontakt z tego rodzaju śpiewem jak i dla początkujących, dla kobiet i mężczyzn.

Prowadzenie warsztatu – Agata Harz
Zajęcia obejmują 11 godzin warsztatów (13-16.07.2016) oraz prezentację (16.07.2016).

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE