Na dobry początek Festiwalu oraz na finał warsztatów tanecznych i śpiewu odbędą się dwie zabawy taneczne do muzyki granej na żywo. Obie Potańcówki są otwarte – mogą w nich wziąć udział zarówno debiutanci jak i doświadczeni tancerze. Weźcie ze sobą wygodne buty i partnera do tańca. Zapraszamy!

Wstęp wolny

 

Potańcówka
13/07/2016 19.00
Plac przy Ratuszu Staromiejskim, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk

Potańcówka na dobry początek warsztatów, pozwoli na integrację uczestników oraz zapoznanie się z naturalną sytuacją taneczną. Do tańca zagrają Kapela Przewłockiego oraz Kapela „Dobrzeliniacy”, a taneczne kroki i układy poprowadzi Marta Domachowska.

Na Potańcówce usłyszymy melodie z różnych regionów Polski, m. in. Mazowsza, Małopolski Północnej, Suwalszczyzny czy Wileńszczyzny, a także melodie łowickie, kujawiaki, polki, oberki i marsze.

 

Noc Tańca
16/07/2016 18.00
Cafe Szafa, ul. Podmurze 2, Gdańsk

Finałem warsztatów tanecznych i śpiewu będzie Noc Tańca, w trakcie której uczestnicy warsztatów zaprezentują nabyte w trakcie zajęć umiejętności. Do tańca zagra Kapela „Dobrzeliniacy”, a polskie tańce animować będzie Marta Domachowska. Ponadto w trakcie zabawy pojawi się wątek skandynawski; do tańca zagra wybitny duński skrzypek – Harald Haugaard wraz z zespołem. Prezentację pieśni poprowadzi Agata Harz.

Partner Potańcówki i Nocy Tańca – Stowarzyszenie „Trójwiejska”
www.facebook.com/groups/Trojwiejska/
www.trojwiejska.pl

 

noc tańca