Piotr i Bogumiła Zgorzelscy

Piotr Zgorzelski – etnolog, tancerz, muzyk, aktor i animator kultury.

Od blisko 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na świecie. Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy oraz ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyką ludową.

Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994). Przez wiele lat współtworzył kapelę Janusz Prusinowski Kompania koncertując i prowadząc z nią warsztaty w większości krajów europejskich, a także w Azji i Ameryce Północnej (m.in. Carnegie Hall NY, Chicago Symphony Center). W 2008 r. powołał do życia Fundację Czas Tradycji, w której realizuje m.in. projekty Taniec Tradycyjny PL (lekcje tańca w internecie na portalu You Tube) oraz Taniec Edu PL (strona www realizowana wspólnie z IMiT).

www.facebook.com/TaniecTradycyjnyPL/
www.tance.edu.pl/pl

Bogumiła Zgorzelska – tancerka i animator kultury.

Polskim tańcem tradycyjnym interesuje się od ponad 15 lat. Uczyła się zarówno od wiejskich tancerzy jak i ze źródeł archiwalnych. Wraz z mężem Piotrem Zgorzelskim, z którym od lat prowadzi warsztaty tańca, powołała Fundację Czas Tradycji, dzięki której realizowane są projekty edukacyjne i kulturalne związane z polskim tradycyjnym tańcem i muzyką. Współtworzy projekt internetowych lekcji tańca Taniec Tradycyjny Pl, którego efekty można oglądać na kanale YouTube.

www.youtube.com/channel/UCKFo2TIFrMfp0pJmdFBkyng