33. FESTIWAL "DŹWIĘKI PÓŁNOCY"
14- 17 lipca 2016

Wystąpili:
Aallotar (Finlandia / USA)
Basco (Dania)
Dagadana (Polska)
Helene Blum & Harald Haugaard Band (Dania)
Kapela Maliszów (Polska)
Kimmo Pohjonen Skin (Finlandia)
Valkyrien Allstars (Norwegia)
Vassvik (Norwegia)
Vołosi (Polska)

32. FESTIWAL "DŹWIĘKI PÓŁNOCY"
16 – 20 lipca 2014

Wystąpili:
Nordic Fiddlers Bloc (Norwegia, Szwecja, Szetlandy)
Kapela ze wsi Warszawa (Polska)
Otako (Polska)
HabadeDuo (Dania)
Wimme (Finlandia)
Same suki (Polska)
Gjarmund Larsen trio (Norwegia)
Svӓng (Finlandia)

31. FESTIWAL MUZYKI INSPIROWANEJ FOLKLOREM "DŹWIĘKI PÓŁNOCY"
28 lipca - 4 sierpnia 2012

Motywem przewodnim imprezy były instrumenty – akordeon i skrzypce oraz ich rola w muzyce tradycyjnej.

Wystąpili:
Nordic (Szwecja)
Hal & Nikolaj (Dania)
The Samurai (Finlandia/ Belgia/ Francja/ Irlandia/ Italia)
Antti Paalanen (Finlandia)
Olav Mjelva i Erik Rydvall (Norwegia/Szwecja)
Chłopcy kontra Basia (Polska)
Olo Walicki Kaszebe II (Polska)

30. FESTIWAL MUZYKI INSPIROWANEJ FOLKLOREM "DŹWIĘKI PÓŁNOCY"
25 lipca – 1 sierpnia 2010

W 2010 roku Dźwięki Północy poświęcone były Norwegii. Szczególnym wydarzeniem Festiwalu był norwesko-polski projekt Seabridge, przygotowany we współpracy z norweskimi Partnerami: Førde Folk Music Festival oraz Norwegian Traditional Dance and Music Agency.

Wystąpili:
Bubliczki Cashubian Klezmer Band (Polska)
Janusz Prusinowski Trio (Polska)
Johan Sara Jr Group (Norwegia)
Kwadrofonik (Polska)
SeaBridge: Tindra & Kroke (Norwegia / Polska)
Sarakina (Polska)
Seven Winds – UnniLøvlid, Becaye Aw i Rolf-Erik Nystrøm (Norwegia)
Sver (Norwegia / Szwecja)
Syngende i et utvida Norden/ Songs of an extended North/ project (Norwegia)

29. FESTIWAL MUZYKI INSPIROWANEJ FOLKLOREM "DŹWIĘKI PÓŁNOCY"
29 lipca – 02 sierpnia 2008

29. edycja Festiwalu opierała się na idei prezentacji regionów, a nie poszczególnych krajów, jak to miało miejsce w przeszłości. Ponadto Festiwal poszerzył swoją formułę. Oprócz koncertów gwiazd muzyki folk, tradycyjnie już odbywających się w Centrum Św. Jana w Gdańsku, odbyły się także warsztaty tańców tradycyjnych z Danii, Estonii i Szwecji oraz pokaz spektaklu lapońskiego teatru Beaivvas.

Wystąpili:
Habadekuk (Fionia/ Dania)
Kapela ze wsi Warszawa (Mazowsze, Podlasie/ Polska)
Torgeir Vassvik (Laponia/Norwegia)
Ro:Toro (Wschodnia Estonia)