Sutari (Polska)

Zespół zadebiutował w 2012 r. na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” (II nagroda jury i Nagroda Publiczności). Debiutancki album Wiano (2014 r.) otrzymał III nagrodę w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2014 oraz tytuł Folkowego Debiutu płytowego roku 2014. Grupa ma na swoim koncie występu na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Skrzyżowanie Kultur, Ethnoport, OFF Festiwal oraz na największych międzynarodowych targach muzyki świata WOMEX (2015) oraz Folk Alliance w Kansas City w USA. Grupa Sutari jako jeden z niewielu zespołów polskich i europejskich nagrała sesję muzyczną dla kultowego amerykańskiego radia KEXP.

Drugi album Osty jest muzyczną opowieścią zawieszoną pomiędzy baśnią a życiem realnym. Artystki kolejny raz sięgają po pieśni ludowe, by z właściwą sobie wrażliwością i wyobraźnią opowiedzieć o otaczającym je świecie z perspektywy kobiety. Na płycie znajdują się melodie z Kujaw, Wielkopolski, Mazowsza oraz autorskie kompozycje, odnoszące się do poetyki ludowej i twórczo z nią dialogujące.

Basia Songin – śpiew, wilcze basy, bęben obręczowy, zabumba, perkusjonalia, instrumenty codzienne (woda, tarka kuchenna)
Kasia Kapela – śpiew, skrzypce, zabumba, perkusjonalia, instrumenty codzienne (deska kuchenna, nóż, kieliszek, butelki)
Zosia Zembrzuska – śpiew, skrzypce, zabumba, perkusjonalia, instrumenty codzienne (mikser kuchenny, klucze płaskie)

www.sutari.pl