14.00 – 15:30 „Bajki rybaków” – Karawana Opowieści (spotkanie familijne / tłumaczenie PJM)

Namiot w ogródku przy Centrum św. Jana w Gdańsku, ul. Świętojańska 50

Życie rybaków nie jest łatwe. Pogoda bywa różna, a morze kapryśne. Jednak ciągła czujność pozwala też odkryć to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne, a ze spotkań z istotami morskimi wiele może wyniknąć.

Zapraszamy Was do przeżycia wielu przygód, poznania doli i niedoli rybackiej, a także zanurzenia w głębiny, gdzie rzeczywistość jest dla nas magiczna.

Karawana Opowieści – grupa opowiadaczy, improwizatorów i muzyków Szymona Góralczyka i Barta Pałygi (tagelharpa, bęben obręczowy, kankles) 

Szymon Góralczyk – opowiadacz, poszukiwacz, podróżnik. Opowiadanie historii z wielkiej pasji stało się jego drogą życiową. Jeździ z opowieściami po Polsce, ale był także gościem festiwali w Meksyku, na Kubie, w Palestynie, Czechach, Szkocji i Finlandii. Opowiada zarówno dzieciom, jak i dorosłym, bo baśnie mogą być pożyteczne, mądre i zabawne dla wszystkich. Najchętniej opowiada historie słowiańskie, nordyckie i meksykańskie. Lubi opowiadać na boso, bez mikrofonu, w kontakcie z publicznością.

Bart Pałyga – wiolonczelista, multiinstrumentalista, improwizator. Specjalizuje się w grze na kilkunastu instrumentach etnicznych z całego świata. Prekursor użycia technik śpiewu gardłowego i alikwotowego w muzyce folkowej i rozrywkowej w Polsce. Z Karoliną Cichą zdobył Grand Prix i nagrodę publiczności Burza Braw na festiwalu Nowa Tradycja w 2013 roku, na którym otrzymał również Złote Gęśle dla najlepszego instrumentalisty. Wieloletni współpracownik Marii Pomianowskiej, współtworzy zespoły Yerba Mater, Masala, Village Kollektiv, Mosaik, Milo Ensemble i Laterna. Eksploruje także rejony muzyki współczesnej i eksperymentalnej współpracując z formacjami Kawalerowie Błotni, Etnofonie Kurpiowskie czy Partytury Fotograficzne. 

Strona www

Bilety