11.30 -13:00 spacer dźwiękowy – prowadzi Marcin Dymiter i Magdalena Świerczyńska-Dolot

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Tematem spaceru dźwiękowego jest opowieść o przestrzeni miasta. Uczestnicy będą przyglądać́ się̨ zjawiskom, takim jak: rytm, ruch i echo, które można usłyszeć́ zarówno w przyrodzie jak i w mieście. Trasa spaceru obejmuje przestrzenie historyczne, tereny zielone, miejsca styku kultury i natury oraz inne przestrzenie skłaniające do refleksji nad tym, co słyszymy oraz jaka jest jakość́ otoczenia dźwiękowego. Przywołamy też opowieści, historie miejsca, relacje ludzi – te zapisane w dźwiękach oraz te, które możemy przeoczyć. 

Emiter (MARCIN DYMITER) – porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu „Field Notes”, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę nagrań terenowych. Gra w projektach: emiter, niski szum, ZEMITER, PICA PICA oraz innych, efemerycznych formacjach. Autor książek „Notatki z terenu” (2021), „Maszyny do ciszy” (2023), nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia. Współpracuje z „Dwutygodnikiem” – internetowym magazynem o kulturze. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

https://emiter.org/

Magdalena Świerczyńska-Dolot – od kilkunastu lat związana zawodowo z radiem i dźwiękiem. Prezeska Fundacji Audionomia, popularyzującej i wspierajacej reportaż dźwiękowy. Szefowa redakcji Reportażu w Radiu 357. Wcześniej pracowała w Polskim Radiu. Uwielbia opowiadać dźwiękiem ludzkie historie. Oprócz reportaży, tworzy też audio przewodniki i podcasty. Laureatka Stypendium im. Jacka Stwory, nominowana do Prix Europa, Grand Press, nagrodzona Prix Bohemia (wraz z Katarzyną Michalak) za projekt „Nie słyszę” (https://nieslysze.pl/). Prowadzi zajęcia z uważnego słuchania w przedszkolach i szkołach. Współautorka książki dla nauczycielek i nauczycieli „Słuchaj, aby zrozumieć”.

https://audionomia.pl

Fot. Bartosz Fatek (M.Ś-D)

Fot. Anna Rezulak (Emiter)